Home Zábradlí Druhy dřevin

Druhy dřevin

3D Konfigurátor

Barva dřeva a jeho odstín je dán vybranou dřevinou a ovlivněn technologickým postupem výroby lepených desek. Výrobce provádí pečlivý výběr barevných rozdílů dřeva, ale to lze jen do určité míry. Část dřevin se podle odstínů ani třídit nedá. Jednotlivé vyrobené díly schodiště potom zahrnují určitou škálu odstínů a ve větším celku schodiště působí částečně nejednotně. Je to však typický prvek pro přírodní dřevěné výrobky odlišující se od uměle vyráběných povrchů. Při finální povrchové úpravě schodiště můžeme ještě odstín barvy přizpůsobit interiéru, ale nikdy ne zcela sjednotit.

Používané materiály
Vše je vyráběno z masivních lepených desek tl. 40 nebo 50 mm, z průběžného [průběh] nebo délkově napojovaného [parket] materiálu v kvalitativních třídách dle požadavku zákazníka. Veškeré použité materiály splňují přísná kritéria na stabilitu a pevnost konstrukce a jsou podrobovány neustálé kontrole.

Povrchová úprava
Povrchovou úpravu celého schodiště nabízíme v několika variantách.

  • Lakování - vysoce kvalitním dvousložkovým polyuretanovým bezbarvým lakem, který ochrání a zvýší stabilitu použitého materiálu. Umožňuje tak běžný úklid prováděný v interiéru. Lak je vodovzdorný. Před aplikací laku lze provést zabarvení dřeva do požadovaného odstínu mořením.
  • Olejování - alkydovým olejem. Vynikající odolnost proti opotřebení předurčuje tento olej pro povrchovou úpravu schodišť. Olej vytvrzuje oxidací se vzdušným kyslíkem a vytváří hladký povrch. Jednoduchá údržba, zachovává vzhled dřeva, nežloutne. Při aplikaci oleje lze provést jeho přibarvení do požadovaného odstínu.
  • Voskování - Při voskování je dřevo napuštěno tekutým voskem, který se vsákne, tak jako olej, hluboko do dřeva a vyplní v něm póry. Na povrchu utváří pouze jemný film, nikoli vrstvu jako při lakování, zachovává přírodní vzhled a strukturu.
  • Bělení - pro povrchovou úpravu do bílého odstínu používáme aplikaci přibarveného vosku.
  • Kartáčování dřeva spočívá v mechanickém odstranění měkké části letokruhu. Na upravené ploše vystoupne textura dřeva a při aplikaci oleje nebo vosku vzniká výrazný povrch.