Home O nás Příprava výroby

Příprava výroby

Kompletní zpracování a návrh výrobku je realizován pomocí specializovaného počítačového programu. Pro přesné zaměření stavby používáme digitální technologii, prostorové laserové zaměřovací zařízení.

  • používáme prostorové laserové zaměřovací zařízení TheoCAD 3D
  • používáme software STAIRCASE-SOFTWARE ND firmy Compass Software
  • používáme software TurboCAD Designer a TurboCADCAM firmy IMSI DESIGN

Zaměření - konstrukce
Na základě vaší poptávky vám zhotovíme zdarma orientační cenovou nabídku. Součástí nabídky je i grafický návrh schodiště. Poptávkový formulář

Elektronické snímání dat při zaměření, jejich následné zpracování ve schodišťovém CAD softwaru firmy Compass Software a výroba za použití nejmodernějších obráběcích CNC technologií přináší našim zákazníkům vysokou kvalitu, omezuje chybovost a umožňuje snadnou a bezproblémovou montáž.

K zaměřování TheoCad 3DTheoCad 3D používáme nejpřesnější digitální technologii používanou v oboru – prostorové laserové zaměřovací zařízení TheoCAD 3D. Toto zařízení umožňuje v kombinaci s CAD softwarem připravit / vyhotovit přesné podklady ze zaměření pro jejich další zpracování v konstrukci. Jeho výhody se projevují především v náročných podmínkách při zaměřování úhlů, oblouků, rohů, zkosených, odskočených či nerovných zdí, zkrátka všude, kde by jinak bylo zapotřebí časově náročného a složitého manuálního zaměřování či příprava šablon. Přímo na stavbě jsou tak získány přesné údaje, které lze navíc v reálném čase graficky zobrazit a zkontrolovat. Takto získaná data jsou následně předána konstrukčnímu oddělení pro další zpracování.

Specializovaný program Staircase-Software ND, který se vyvíjí již od roku 1992, představuje pro námi navrhované schodiště vysoce kvalitní softwarové rešení umožňující načíst data ze zaměření a přenést požadavek zákazníka do finálního výrobku včetně kompletní výkresové dokumentace pro výrobu. Elektronické zpracování dat se následně použije i pro výstup na CNC obráběcí stroje. Tento software nám umožňuje nalezení optimálního řešení tvaru a rozměru schodiště i s ohledem na specifické požadavky konstrukce a norem. Staircase-Software ND Nástroje programu nám dávají všechny možnosti jak ovlivnit výsledný tvar jednotlivých dílů schodiště, včetně dílů dodatečných zábradlí a obkladu stropních otvorů.

Pro přesné technické kreslení a další výkresovou dokumentaci používáme program TurboCAD Designer, kompletní nástroj pro 2D kreslení. Individuální výrobu prvků na CNC obráběcích strojích zpracováváme pomocí programu TurboCADCAM. Slučuje konstrukci prvků v systému CAD s jednoduchým přechodem do prostředí CAM. Získaná výstupní data jsou pak použita pro výrobu na CNC.

Galerie